Farmapark Muchomůrka – Svoboda nad Úpou

Děti zde zažijí, co dříve bývalo běžné – volný kontakt se zvířaty v jejich domácím prostředí. Farmapark doplňují další zajímavé aktivity pro děti.

Pietteho nauční stezka – Svoboda nad Úpou a okolí

Vycházková trasa pojmenovaná po synu zakladatele papíren prosperu Piette de Rivage

Zlatá cesta

Naučná stezka prochází kolem bývalých zlatých dolů na úbočí Rýchor kolem osady Sejfy podél Zlatého potoka do zaniklých obcí Bystřice a Sklenářovic

Rýchory a Dvorský les

Rýchory patří k přírodnímu bohatství kraje. Na náhorní rovině 1000m.n.m. se rozkládá tajuplný Rýchorský prales (Dvorský les). Z Rýchorského hřebene jsou překrásné výhledy na Krkonoše a Sněžku.

Stezka korunami stromů – Janské Lázně

Trasa o délce více jak 1500m Vás provede druhovým pestrým lesem . Postupně se dostanete do výšky až 45m. Součástí je naučné centrum v podzemí.

Kabinová lanová dráha Janské Lázně – Černá hora

Osmimístná lanovka vás vyveze z Janských Lázní na Černou horu. Odkud můžete projet Krkonoše na terénních koloběžkách nebo horských elektrokolech. U horní stanice lanovky se nachází dětský park Kabinka.

Baldův svět – Mladé Buky

Na ploše 40000m2 se nacházejí houpačky, prolézačky, tobogány, vodní hřiště, přírodní bludiště, Čertova stezka a bobová dráha.

Rudolfovy slavnosti – Svoboda nad Úpou

Při příležitosti povýšení Svobody nad Úpou na město císařem Rudolfem II., se konají každoročně v září dobové a řemeslné slavnosti.